Přejít k hlavnímu obsahu

Divadelní hry volně k nastudování

Nejkrásnější válka (2007) - třetí nastudování

Napsal jsem několik divadelních her, které jsme tu s jedním tu s druhým (a jindy s třetím) divadelní souborem nazkoušeli a sehráli. Většinu z nich. Převážně se jedná o komedie, ale naleznete mezi nimi i tragédii. Věřím, že tragédie v pravém slova smyslu. Některých her se chopily i jiné soubory z různých koutů naší země. 

Pokud byste o některý ze scénářů měli zájem, máte volné pole působnosti. Zkoušejte a hrajte dle libosti. Jen o jedno vás žádám. Dejte mi prosím vědět. Jednak ať vím, že je o daný kus zájem, a pak bych i rád přijel podívat. Kdyby to nebyl velký kus cesty.

Mé staré motto zní: Bez divadla bych nemohl žít.

Nabídka divadelních her

Zde nabízím přehled mých divadelních her:

  • Mou prvotinou je situační crazy komedie Dva v jednom (nebo také "2 v 1").  O tom, jak jsme komedii hráli my, si můžete přečíst zde.
  • Následovala Hra o dědictví aneb Tohle jste dělat neměli! (někdy také uváděna pod názvem A dost!). Tu jsme nastudovali a hráli ještě s DS Pomeranč ze sna. Po nás se hry chopilo divadlo Kandrdas z Klášterce a mnohé další.
  • Už mám napsané pokračování "Hra o dědictví II. aneb Co jste to zase udělali?!" Je to nejvíc uhozená komedie, jakou jsem kdy napsal.
  • Amor a Rosalinda je tragédie. Odehrává se v jednom malém městečku na hranicích mezi Francií a Španělskem v 17. století. Velká, zakázaná láska, krvavá pomsta a šílený zabiják s modrou krví - to jen tak ve stručnosti. Html verze.
  • Další v pořadí byla lehce erotická tragikomedie Trosečník. Premiéra 20. 6. 2004 v Krušnohorském divadle Teplice. Více o tomto představení zde. Podruhé uvedeno v lehce upravené verzi pod názvem Trosečník mezi amazonkami.
  • Drama o neúspěšném spisovateli, který zaprodá svou duši, jsem pojmenoval Losers. Lůsři měli premiéru 27. 4. 2008 na prknech Krušnohorského divadla Teplice. Potom jsme hru hráli na divadelní přehlídce v Praze a v Olomouci. O představení píše na svých stránkách Roman Baďura.
  • Napsal jsem také pohádku O nejkrásnější princezně. Pohádku nazkoušelo Herecké studio Teplice pod režijním vedení Ley Čihákové a Svatopluka Vašuta. Premiéra 1. 5. 2008.
  • Mou nejnovější realizovanou hrou je sci-fi komedie Mužům nepřístupno. Podle ohlasů diváků je to hra zatím nejpovedenější. Zájemcům ji můžu dodat na DVD.  Plakát, Fotogalerie
  • Nejnovější hra (zatím nerealizovaná) je Opilá detektivka - lehce crazy detektivní příběh z prostředí protialkoholní léčebny.

Hry sem postupně budu přidávat.

Pokud máte otázky (a podobně), nebojte se mi napsat na můj email: day@seznam.cz