Přejít k hlavnímu obsahu

Blog

Ze života hmyzu plakát Ze života hmyzu plakát 2

Herecké studio DK Teplice uvede v pátek drama bratří Čapků Ze života hmyzu

Po 13 letech usednu znovu na stejnou louku. V pátek 7. června 2019 uvede Herecké studio DK Teplice cynickou satiru bratří Čapků Ze života hmyzu. Jestli chcete vidět, co se všechno děje mezi stébly trávy, těšíme se na vás. Opona teplického Krušnohorského divadla se zvedne v 18 hodin.

Celý článek

Divná auta Ovce Ovoce

10 věcí, které pravděpodobně potkáte, když bezcílně projíždíte autem po Novém Zélandu

Nový Zéland, země zaslíbená, kout světa, který láká cestovatele. Měli jsme auto s ložnicovou úpravou a kuchyňským koutem a tři měsíce. Za tu dobu se dá projet kus světa, nebo celý Nový Zéland a na cestě se toho dá vidět hodně zajímavého...

1. Pláže

Jste na ostrovech, z toho důvodu uvidíte pláže hodně často. A pokud na to budete mít uzpůsobené auto, tak se po nich občas i projedete. Jízda po Ninety Mile Beach je opravdu zážitek. Zvláště pro lidi ze země, která má pláží přesně 0 km.

Celý článek

auto

10 dní na cestě ze Sydney do Melbourne

Když jste v Sydney a potřebujete se dostat do Melbourne, máte několik možností. Když na to máte 10 dní, je jich ještě víc. Austrálie je moc rozlehlá, abychom ji projížděli křížem krážem jako Nový Zéland. Museli jsme se rozhodnout jen pro jednu část… a tu jsme si dali za cíl prozkoumat důkladně.

Na tuto cestu jsme potřebovali auto. Rozhodli jsme se pro půjčovnu campervanů Lucky rentals, ale moc štěstí nám to nepřineslo. Ukázalo se, že i hodně dopředu udělaná rezervace může být úplně k ničemu. Co se stalo?

Celý článek

sydney

V zemi Albyho Mangelse aneb Nečekaná cesta

Původně jsme do Austrálie ani nechtěli. Měla to být čistě expedice Zéland, jenomže s vízama to dopadlo, jak to dopadlo a já prostě potřeboval letenku ven ze země. Jedno kam. Po prozkoumání mapy se Austrálie ukázala jako nejlepší varianta.

Za čtyři tisíce letenka z Christchurch do Sydney. Podruhé jsme na naší půlroční cestě po světě letěli Airbusem A380. Tentokrát s Emirates a byl to o dost větší luxus než zhruba před čtvrt rokem s Malaysia Airlines z Londýna do Kuala Lumpur.

Celý článek

Bratři vrabci

Bratři vrabci na cestách - Co se stalo v Aucklandu?

„Kia ora.“

Čimčim minul nápis, který mu nic neříkal. Zamyslel, co by mohl znamenat a chvilku nedával pozor na cestu. Najednou se předním objevil Čimčarára a letěl přímo proti němu. Rychle mu však došlo, že to není jeho o zobáček větší bráška, ale on sám.

Čimčim!

Spatřil svůj vlastní odraz!

Od čápa Hnáta si pamatoval, jak nebezpečné je spatřit svůj vlastní odraz.

Rychle změnil směr. Křidýlkem zavadil o něco dřevěného, ale žádný náraz se nekonal. Uff, oddechl si vrabčáček.

Rozhlížel se kde je.

Celý článek