Přejít k hlavnímu obsahu

Blog

Divná auta Ovce Ovoce

10 věcí, které pravděpodobně potkáte, když bezcílně projíždíte autem po Novém Zélandu

Nový Zéland, země zaslíbená, kout světa, který láká cestovatele. Měli jsme auto s ložnicovou úpravou a kuchyňským koutem a tři měsíce. Za tu dobu se dá projet kus světa, nebo celý Nový Zéland a na cestě se toho dá vidět hodně zajímavého...

1. Pláže

Jste na ostrovech, z toho důvodu uvidíte pláže hodně často. A pokud na to budete mít uzpůsobené auto, tak se po nich občas i projedete. Jízda po Ninety Mile Beach je opravdu zážitek. Zvláště pro lidi ze země, která má pláží přesně 0 km.

Celý článek

Jednooký opičák - uvítací výbor v Maha

Mexický poutník - kapitola pátá

Na cestě do Maha aneb Kdyby ty pibily nebyly

Zápis z deníku - 21. 2. 2014 - Tulum - Mahahual

Celý článek

auto

10 dní na cestě ze Sydney do Melbourne

Když jste v Sydney a potřebujete se dostat do Melbourne, máte několik možností. Když na to máte 10 dní, je jich ještě víc. Austrálie je moc rozlehlá, abychom ji projížděli křížem krážem jako Nový Zéland. Museli jsme se rozhodnout jen pro jednu část… a tu jsme si dali za cíl prozkoumat důkladně.

Na tuto cestu jsme potřebovali auto. Rozhodli jsme se pro půjčovnu campervanů Lucky rentals, ale moc štěstí nám to nepřineslo. Ukázalo se, že i hodně dopředu udělaná rezervace může být úplně k ničemu. Co se stalo?

Celý článek

sydney

V zemi Albyho Mangelse aneb Nečekaná cesta

Původně jsme do Austrálie ani nechtěli. Měla to být čistě expedice Zéland, jenomže s vízama to dopadlo, jak to dopadlo a já prostě potřeboval letenku ven ze země. Jedno kam. Po prozkoumání mapy se Austrálie ukázala jako nejlepší varianta.

Za čtyři tisíce letenka z Christchurch do Sydney. Podruhé jsme na naší půlroční cestě po světě letěli Airbusem A380. Tentokrát s Emirates a byl to o dost větší luxus než zhruba před čtvrt rokem s Malaysia Airlines z Londýna do Kuala Lumpur.

Celý článek

A380 KL Cameron Highlands Melaka KL

Cesta do Asie

19. a 20. října – Odlet a první den v KL

Celý článek