Přejít k hlavnímu obsahu

Blog

Crown Crown Crown Crown

Výprava na Crown Mountain - Historka z Kanady č. 15

Na sklonku léta jsem vyrážel o volných nedělích na výlety do hor, které se tyčily hned za městem. 8. září, v den narozenin mé sestry, jsem vyrazil na Crown Mountain a byla to asi nejvíc náročná výprava, co jsem v Kanadě podnikl.

Celý článek

Canadian Winnipeg

Napříč Kanadou aneb Velká vlaková cesta 3 - Zpívání na kolejích

Den třetí – Honička s časem

Ve Winnipegu jsme měli být ve 20:30… jsme tam ale až někdy nad ránem. Myslím, že byly čtyři. Celou dobu jsem nespal a vyhlížel světla tohohle města. Dojeli jsme do něj krokem. Jak jinak. Přetížená železniční síť ve dne v noci!

Celý článek

Den2 Saskatoon

Napříč Kanadou aneb Velká vlaková cesta 2 - V pustině

Na palubě – den druhý

Edmonton přišel během hluboké noci. Konečná stanice pro většinu lidiček, kteří se mnou nastoupili ve Vancouveru. Abych si našel nové známé.

Celý článek

Canadian Canadian Canadian

Napříč Kanadou aneb Velká vlaková cesta

Den první

Vancouver opouštíme z Pacific Central nádraží krátce po setmění. Jízda vlakem Canadian do Toronta bude trvat čtyři noci a tři dny. Před námi něco přes 4000 km.

Celý článek

Drunken Island

Výprava na Drunken Island - Historka z Kanady č. 14

Některé historky se jeví jako zdánlivě samostatné celky. Pak tu jsou ale takové, které je zasadí do souvislostí a dokáží, že nic se neděje náhodou, že vše je nějakým způsobem propojeno. A pak tu jsou ještě zápletky, byť jim nevěnujete nejdříve příliš mnoho pozornosti, které mají mnohem větší přesah. Příběh o tom, jak jsme objevili Drunken Island, toho spojuje hodně.

What Happened on Drunken Island?

Celý článek