Přejít k hlavnímu obsahu

Blog

Canadian Canadian Canadian

Napříč Kanadou aneb Velká vlaková cesta

Den první

Vancouver opouštíme z Pacific Central nádraží krátce po setmění. Jízda vlakem Canadian do Toronta bude trvat čtyři noci a tři dny. Před námi něco přes 4000 km.

Celý článek

Vlak

Velká vlaková cesta – zápisky psané na železničních pražcích

1. část – Ze San Diega do Oaklandu

Ospalé ráno. Časný odjezd ze San Diega. Na místním nádraží, pojmenovaném příznačně „Santa Fe“, se tvoří fronta na Pacific Sunfliner. Zařadím se a spolu s ostatními čekám na znamení. To přichází deset minut před plánovaným časem odjezdu. Všichni se hrneme do přistaveného vlaku. Žádné rezervace, vagónů plno. Najdu si místo u okýnka ve druhém patře po směru jízdy na levé straně. To vše je důležité, protože chci vidět kalifornské pláže. Na ty si musím ale ještě počkat. Před pár dny se měnil čas na letní a rozednívá se později.

Celý článek

Drunken Island

Výprava na Drunken Island - Historka z Kanady č. 14

Některé historky se jeví jako zdánlivě samostatné celky. Pak tu jsou ale takové, které je zasadí do souvislostí a dokáží, že nic se neděje náhodou, že vše je nějakým způsobem propojeno. A pak tu jsou ještě zápletky, byť jim nevěnujete nejdříve příliš mnoho pozornosti, které mají mnohem větší přesah. Příběh o tom, jak jsme objevili Drunken Island, toho spojuje hodně.

What Happened on Drunken Island?

Celý článek

indián

Léto mezi Indiány - Historka z Kanady č. 13

Skoro celej květen jsme s Parasem bydleli v jednom baráku kousek bokem od Main street. Postarší dvoupatrový dům s velmi slabými stěnami a velkým množstvím pokojíků. Bydlelo nás tam plus mínus dvacet. Lidi z celýho světa. Japonci, Španělé, Francouzi... Pronajímala to krásná Elaine. Parasovi se líbily její nohy, mně oči.
Když jsme u ní zaklepali, měla volný dva pokoje. Jeden v přízemí,  v tom zela uprostřed místnosti díra, docela obstojná - dvě stopy na dvě stopy, druhý pak v prvním patře, přímo nad kuchyní. Ten byl bez díry v podlaze, tak jsme si ho vybrali. Bez váhání.

Celý článek

pec

Jak jsem o docela nový boty přišel - Historka z Kanady č. 12

Než jsme sehnali stálý zaměstnání, dělali jsme v Kanadě leccos. Začalo to tím, že jsme se zaregistrovali v pracovní agentuře na New Westminsteru. Zaškrtli, že jsme všeho schopný, nakoupili potřebný vybavení, jako pracovní boty, helmu, kladivo, reflexní vestu a tak a nabídky se jenom hrnuly. Byly to různý práce po celým Vancouveru a celým jeho okolí. Zavolali, řekli adresu a skoro pokaždý, že je to ASAP, později jsem vyluštil, že to znamená as soon as possible (teda co nejdřív).

Celý článek